Меню сайту
Бібліотека
Гаряча лінія
Куди піти вчитися?
Статистика
Онлайн всего: 1 Гостей: 1 Пользователей: 0 |
Укр.мова 12 клас І сем. 1 частинаЗавдання українська мова для учнів 12-х класів Українська мова (рівень стандарту): підручн. для 11 кл. закл. загальн. середн. Освіти/Олександр Авраменко. – К.: Грамота, 2019 Тема: Контрольне есе. Природа не пробачає жартів і насилля над нею. Пригадайте: Есе (від франц. essai – спроба, проба, нарис) — прозаїчне висловлювання невеликого об’єму і вільної композиції, що виражає індивідуальні враження і міркування з конкретного приводу або питання і свідомо не претендує на вичерпну відповідь. Напишіть есе на задану тему.
Тема: Уживання присвійних прикметників. Перегляньте презентацію:
Виконайте вправи, запропоновані в презентації.
Тема: Стилістичні особливості частин мови. Стилістичні особливості іменників. Перегляньте презентацію:
Прочитайте і законспектуйте матеріал підручника с.181 – 182.
Тема: Стилістичні особливості засобів словотвору. Опрацюйте матеріал підручника с.177-178. Перегляньте презентацію:
Виконайте вправи, запропоновані в презентації.
Тема: Стилістичне забарвлення фразеологізмів. Виражальні можливості фразеологізмів. Перегляньте презентацію:
Прочитайте с.173 – 174. Виконайте вправу 3, с.174.
Тема: Стилістична роль неологізмів. Стилістична роль застарілої лексики (архаїзмів та історизмів). Перегляньте презентацію:
Прочитайте с.168 – 169. Виконайте вправу 7, с.172.
Тема:Контрольне есе. Як не відцуратися свого.
2. Напишіть есе на тему «Як не відцуратися свого».
Тема:Оцінна лексика.
Тема: Стилістичне забарвлення лексики. Книжна й розмовна лексика.
Виконайте вправу 5, с.166.
Тема: Стилістичні особливості слів іншомовного походження.
Тема: Стилістичне використання паронімів.
Пароніми — слова близькі за звуковим складом і звучанням, та різні за значенням. Наприклад: Дипломат. Дипломант. Дипломат — посадова особа, яка займається дипломатичною діяльністю. Дипломант — особа, відзначена почесним дипломом за видатні успіхи в якій-небудь галузі. Особистий. Особовий. Особистий — який належить певній особі, стосується окремої особи, виражає її індивідуальність (особистий підпис, особисте життя). Особовий — який стосується окремої людини. Вживається в усталених словосполученнях: особова справа, особовий склад військових з'єднань, навчальних закладів тощо.
Тема: Стилістичне використання антонімів.
Тема: Стилістичне використання синонімів. 1. Дайте відповіді на питання: 1. Які слова називаються синонімами? 2. Які слова називаються омонімами? 3. Назвіть види омонімів. Наведіть приклади (ПИСЬМОВО) 4. Які слова належать до омографів? 5. Які слова належать до омоформ? 6. Які слова належать до омофонів? 2. Виконайте вправу 4 (А), с.156.
Тема:Стилістична помилка. Стилістичне використання багатозначних слів і омонімів.
Тема: Контрольна робота №1. Повторення, узагальнення й систематизація вивченого в 11 класі.
А іменник, прикметник, займенник, частка Б дієслово, іменник, прийменник, числівник В іменник, числівник, займенник, прислівник Г дієприкметник, прикметник, сполучник, дієслово.
А листоноша, учитель, директор, учительський Б мати, гордість, північ, десятий В колосся, артист, листок, дитя Г намальований, малювати, картина, Київ.
А шкіряний, левовий, кожний Б весняний, знаний, бетонний В лисячий, танцюючий, чесний Г кварцовий, дужий, двозонний
А десять, десятий, десяток Б сім, семеро, сьомий В два, другий, удвох Г перший, вперше, один
А Розмовляти, порозмовляти, розмова Б Зеленіти, зелень, позеленілий В Іти, бігти, плентатися Г Промовляти, говорити, розмова.
А словосполученням Б реченням В синтаксисом Г граматичною основою
шляхах (Н. Фурса). Д Мабуть так і треба… (Н. Фурса).
Тема: Речення з прямою мовою. Розділові знаки при прямій мові.
Тема: Складне речення і його види. Розділові знаки в складному реченні.
Тема: Просте ускладнене речення. Вставні конструкції. Однорідні члени речення. Відокремлені члени речення.
До ускладнених речень належать речення з однорідними членами, з відокремленими членами, зі звертанням, зі вставними і вставленими компонентами.
Любов до Батьківщини починається з любові до рідної домівки. А) поширеним звертанням; Б) однорідними членами речення; В) відокремленою обставиною; Г) відокремленим означенням; Д) вставним словом.
Тема: Просте речення і його види. Тире між підметом і присудком. Пригадайте, опрацювавши матеріал за посиланням https://pidru4niki.com/68715/dokumentoznavstvo/proste_rechennya Тире між підметом і присудком ставиться: 1. Якщо обидва головні члени речення виражені іменниками або кількісними числівниками у називному відмінку: Природа — наймудріший співрозмовник, рівного їй нема (Є. Гуцало). Три рази по три — дев'ять. 2. Якщо підмет і присудок або один із цих членів виражений інфінітивом: Жити — Вітчизні служити. Завдання молоді — вчитися. 3. Якщо присудок, виражений іменником у називному відмінку або інфінітивом, приєднується до підмета за допомогою слів це (це є), оце, то, ось, (це) значить: Коровай — то щедрість нив (М. Костін). 4. При підметі, вираженому займенником для смислового та інтонаційного виділення: Я — небо. Я — полотнище віків (А. Малишко). Це — мій народ (Б. Олійник). Тире не ставиться, якщо: 1. Підмет чи присудок виражені особовим або питальним займенником: Він запеклий мисливець (Ю. Збанацький). 2. До складу присудка входять сполучники як, ніби, мов, немов, неначе: На гіллі рясному цвіт немов сніжинки (В. Сосюра). 3. Перед присудком, вираженим іменником, стоїть частка не: Серце не камінь. 4. Перед присудком є другорядний член речення, що відноситься до нього: Хліб усьому голова (Нар. тв.). 5. Присудок виражений прикметником або присвійним займенником: З усіх утрат втрата часу найтяжча (Г. Сковорода).
Тема: Синтаксична норма. Узгодження, керування, прилягання. Перегляньте презентацію (додається), виконайте вправи, запропоновані в презентації.
Тема: Морфологічна норма. Частини мови.
Морфологія (грецьк. morphe — форма та logos — слово, учення) — розділ мовознавства, що вивчає граматичні особливості частин мови. Морфологічна норма – це усталені правила вживання роду, числа, відмінка та ін. Відхилення від цих норм є морфологічною помилкою.
Тема: Вступ. Мова як чинник формування людини і нації.
|
Сайт проекту
Погода Полтава
Офіційний сайт
Педагогічна преса
Офіційний сайт
|