Вторник, 27.09.2022, 07:34
Вітаю Вас Гость | RSS

ЛІЦЕЙ №47 "АЛЬТЕРНАТИВА" ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Із 01.09.2022 року освітній процес у нашому навчальному закладі буде організовано із застосуванням технологій дистанційного навчання та змішаного навчання

Меню сайту
Бібліотека
Гаряча лінія
Куди піти вчитися?
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Мистецтво

Тема: Нове пластичне мислення сучасності: зразки гігантоманії, кінетична скульптура.

              Презентація до уроку: Гігантоманія і кінетична скульптура

         Кінетичнемистецтво, кінетизм (грецькою kinetikos — «дія, що приводить до руху») — напрям у сучасному мистецтві, що обіграє ефекти реального руху всього твору або окремих його складових. Кінетизм ґрунтується на уявленні про те, що за допомогою світла і руху  можна створити твір мистецтва. Об'єкти представляють собою рухомі установки, що виробляють при переміщенні цікаві поєднання світла і тіні, іноді звучать. Ці ретельно сконструйовані пристрої з металу, скла або інших матеріалів, з'єднані з миготливими світловими пристроями, отримали  назву «мобілів».

         Кінетичні скульптури Йоахіма Заутера

      Гігантоманія — могутній, часто нестримний потяг до надвеликих розмірів, наприклад, в будівництві.  Зразком гігантоманії є унікальний Атоніум у Брюсселі. Конструкція (заввишки 102 м і вагою 2400 т) відтворює просторове розташування дев’яти атомів кристала заліза, збільшеного у 165 млрд. разів. За задумом, пам’ятка символізує науково-технічний прогрес, мирне використання енергії атома, важливу роль заліза в розвитку світової економіки. «Атоми» у формі сфер, вкритих металевими пластинами, з’єднані трубами — це коридори з ескалаторами для пересування відвідувачів музею.

  

Творче завдання: Оберіть дуже відомі й знакові для Європи скульптури, які варто розмістити на євробанкнотах.

 

Тема: Скульптура епохи класицизму, модернізму і постмодернізму.

          Презентація до уроку: Скульптура епохи класицизму, модернізму і постмодернізму

             До найбільш важливих напрямів модернізму, що вплинули на хід і розвиток сучасного мистецтва скульптури, як іі живопису, належать: імпресіонізм, конструктивізм, абстракціонізм, футуризм, кубізм, сюрреалізм тощо.

           Загальна тенденція в скульптурі XX ст. — її активна взаємодія з простором навколо — тобто повернення до «природних» ліній, плинність і динамізм форм, внутрішня енергія. Скульптура модернізму декоративна, вона покликана прикрашати простір, підпорядковувати його єдиному ритму, гармоніювати з індустріальним суспільством, одночасно з цим, змушувати людину занурюватися в роздуми, будити фантазію. «Первинна структура» — ось найточніша з назв, що пропонувалися для скульптурних творів цього стилю, тобто вона відображала дві її головні особливості: надзвичайну спрощеність форм і спорідненість з навколишнім світом.

           Історія людства позначена послідовною зміною культурних епох. Остання з них дістала назву доби постмодернізму, у якій отримали найзриміше втілення характерні риси нашої сучасності. Можна сказати, що, подібно до того, як світогляд і настрої суспільства початку XX століття знайшли своє яскраве вираження в мистецтві модернізму, аналогічно наша сучасність знаходить своє найбільш сильне відображення в мистецтві постмодернізму.

          Характерною ознакою мистецтва постмодернізму є свобода творця і відсутність обмежень для самовираження. У попередні епохи відбувалося чітке відмежування професійного мистецтва від масової культури, натомість мистецтво постмодернізму активно вступає в діалог з нею, переосмислюючи її та даючи їй випереджальні завдання, наприклад, у сфері моди, музики, танцю, реклами тощо. Так складається єдине, пульсуюче художнє середовище, де колишні поняття «елітарного» і «масового» втрачають будь-який сенс.

МУЗЕЙНА КОЛЕКЦІЯ СКУЛЬПТУР САЛЬВАДОРА ДАЛІ В ПАРИЖІ (ESPACE DALI PARIS)

Постмодерн в скульптуре Жерара Маса (Gerard Mas)

          Творче завдання: Створити  копію скульптури А. Джакометті «Людина, яка крокує», використовуючи нетрадиційні матеріали (дріт, фольга тощо).

         «Людина, що крокує», Альберто Джакометті

                Найдорожча скульптура в історії людства. 
          У 2010 році 183-сантиметрова скульптура «Людина, що крокує», виконана швейцарським скульптором в 1961 році, була продана з аукціону Sotheby's за рекордну суму в 104,3 мільйона доларів.

         Скульптура вважається однією з найважливіших у творчості цього майстра, її зображення також розміщено на банкноті в 100 швейцарських франків.

 

Тема: Сакральна скульптура європейського Середньовіччя.

            Презентація до уроку: Сакральна скульптура європейського Середньовіччя

      У чому  секрет статуй з мармуру?

              Мистецтво середньовіччя, проіснувавши тисячоліття, висунуло нове коло ідей і образів, нові естетичні ідеали, нові художні прийоми і новий зміст. Надихаючись ідеями християнства, це мистецтво глибоко проникло у внутрішній світ людини. Величезний інтерес мистецтва середньовіччя до морального вигляду людини, до того, що називається словом «духовність».

               Середньовічне мистецтво створило грандіозні художні ансамблі; воно вирішило гігантські архітектурні завдання, створило нові форми монументальної пластики і живопису, а головне, явило собою синтез цих монументальних мистецтв, в яких прагнуло передати повну картину світу. І в цьому величезний внесок мистецтва середньовіччя в світову культуру.

                 Однак умовність як основний закон зображення, аскетизм, який дозволить у всій повноті зобразити красу земного, нарешті, безсумнівний догматизм в мисленні гальмували подальший розвиток мистецтва. У ньому самому зароджувалися інші риси, які свідчать про нову епоху – Відродження.

Практичне завдання:  зробити усний аналіз статуї скульптора Мікеланжело Буонаротті «Мойсей»

Алгоритм  аналізу скульптурного твору

 1. Назва.

 2. Вид.

 3. Виражальні засоби.

 4. Відтворення характерного емоційного стану пластичними засобами

Приклад аналізу. Статуя скульптора Донателло  Святий  Георгій

               У вигляді святого Георгія Донателло з неперевершеною майстерністю втілив красу молодості, мужність і доблесть воїна. Святий Георгій одягнений у військові обладунки. Широко розставивши ноги, він міцно стоїть на землі, легко спираючись на свій щит. Зав'язана щільним вузлом накидка вільно спадає з лівого плеча. Підстава ніші, в якій встановлена ​​статуя, прикрашена барельєфом із зображенням битви між святим воїном і драконом, що закінчилася звільненням принцеси. Тут Донателло створює глибоко індивідуальний образ і разом з тим втілює ідеал сильної особистості.

 

 

 

Сайт проекту
Календар
«  Сентябрь 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Офіційний сайт
Педагогічна преса
Офіційний сайт
Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2022
Конструктор сайтов - uCoz