Суббота, 30.09.2023, 10:31
Вітаю Вас Гость | RSS

ЛІЦЕЙ №47 "АЛЬТЕРНАТИВА" ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Бажаємо Вам всім мирного неба, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні!

Меню сайту
Бібліотека
Гаряча лінія
Куди піти вчитися?
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Історія України І сем.

Підручник. Ф. Г. Турченко, В. М. Мороко Історія України 9 клас

Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів з розділів 2-3 (тематична) .

           Повторити § 9-17. Тематичне оцінювання ст.135-137 (виконати в зошиті).        

 

Тема: Практична робота. Підготувати і здійснити віртуальну мандрівку «Пам’ятки образотворчого мистецтва та архітектури України першої половини ХІХ ст.»

          Опрацювати § 16

 

Тема: Умови розвитку освіти й культури в Україні. Становлення сучасної української літературної мови. «Енеїда» Івана Котляревського – перший твір нової української літератури.

           Опрацювати § 15

                   Іван Котляревський та його «Енеїда». Віртуальна екскурсія музеєм-садибою Івана Котляревського у Полтаві

          (http://incognita.day.kiev.ua/virtualna-ekskursiya-muzeyem-sadiboyu-ivana-kotlyarevskogo-u-poltavi.html)

 

Тема: Повсякденне життя сільського і міського населення. Сільська та міська забудова (приватний і громадський простори). Житло і побут дворянина (шляхтича), купця, міщанина, селянина. Одяг. Публічна і приватна гігієна. Емансипація селянства. Становище жінки.

           Опрацювати § 17

Запитання і завдання

1. Прочитавши статті, визначте, що в побуті українців залишалося стабільно традиційніш, а що змінювалося під впливом процесів модернізації.

2. Охарактеризуйте одяг різних соціальних груп.

3. Визначте особливості національної кухні. Назвіть нові страви, які з’явилися в першій половині XIX ст.

4. Опишіть типове українське житло.

5. У чому суть соціально-побутових суперечностей між містом і селом? Яку роль у їх загостренні відігравали відмінності в національному складі міста й села?

6. Назвіть відомі вам особливості повсякденного життя представників національних меншин, які жили в Україні (греків, болгар, євреїв, росіян, татар та ін. - на вибір).

7. Підготуйте міні-проект про повсякденне життя мешканців України (селян, міщан, торговців, поміщиків) або становище жінки в суспільстві.

 

Тема: Весна народів» та суголосні їй події в Галичині, Буковині й Закарпатті в 1848–1849 рр. Скасування панщини. Перша політична організація українців – Головна Руська рада та її національна програма. Газета «Зоря Галицька». Українці в австрійському парламенті.

         Опрацювати §11. Підготуйте уявний допис до газети «Зоря Галицька» з позиції сучасника революційних подій 1848 р., поборника прав людини.

 

Тема: Практична робота:Підготувати повідомлення про історію альманаху «Русалка Дністровая», проаналізувати його зміст під кутом зору ідейного та емоційного наповнення, важливого для розвитку національного руху.

         Виконати практичну роботу за планом на ст. 92

 

Тема: Національна діяльність Грекокатолицької церкви. Гурток «Руська трійця». Дискусія про абетку (кирилиця чи латиниця) в Галичині.

          Опрацювати § 10 ст. 77-80. (виконати завдання на ст. 81)

 

Тема: Початки українського національного руху в Австрійській імперії. Закарпатські «будителі». Товариство галицьких греко-католицьких священників.

           Опрацювати § 10 ст. 75-77.

 

Тема: Адміністративно-територіальний устрій українських регіонів у складі Австрійської імперії. Соціальний та етнічний склад населення. Організація імперської влади. Реформи Марії Терезії та Йосифа ІІ. «Освічений абсолютизм».

          Опрацювати § 9.

 

Тема: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів з розділів 1 (тематична).

           Повторити § 1-8. Тематичне оцінювання ст.64-65 (виконати в зошиті).  

 

Тема: Практична робота: Проаналізувати (усно або письмово) програмні документи Кирило - Мефодіївського братства під кутом зору відображення в них минулого/майбутнього України або/і з позиції формування прав і свобод людини.

          Опрацювати § 6. (виконати практичну роботу за планом на ст. 45-48).

 

Тема: Початок українського національного руху («національне відродження»): шляхетський етап. Асимілятори і традиціоналісти. Новгород-Сіверський гурток автономістів. Харківський осередок українського руху. Формування сучасної національної ідентичності.

         Опрацювати § 5.

 

Тема: Початок індустріальної революції. Нова модель соціально-економічного розвитку Півдня України. Порто-франко Одеси.

          Опрацювати § 3-4 ст. 30-33 (виконати завдання з 1-6 на ст. 33-34).

 

Тема: Соціальні та економічні зміни: криза кріпосницької системи, розмивання станових перегородок. Шляхетсько-дворянська верства. Життя сільської громади. Міщани: ремісники, торговці, підприємці.

           Опрацювати § 3-4 (робота з документами на ст. 34-35).

 

Тема: Французько-російська війна 1812 р. та плани Наполеона щодо Східної Європи. Українські ополченські полки в російській армії та мешканці України на боці Наполеона І в легіоні Яна Домбровського.

          Опрацювати § 2 ст.16-20.

 

Тема: Нові російські порядки: імперське освоєння українського простору. Козацтво після ліквідації Запорозької Січі та Гетьманщини. Чиновницький апарат у відносинах з центральною імперською владою і місцевим населенням.

         Опрацювати § 2 ст. 20-21.

 

Тема: Вступ. «Довге» Дев'ятнадцяте століття в історії України: територія, населення, влада.

             Опрацювати § 1 (виконати завдання на ст. 15 в зошиті).

 

 

Сайт проекту
Календар
«  Сентябрь 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Офіційний сайт
Педагогічна преса
Офіційний сайт
Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2023
Конструктор сайтов - uCoz